You are currently viewing Dijital Baskı İçin Bilinmesi Gerekenler

Simge Reklam sizin siparişlerinize en uygun baskı kalitesini ve yöntemini sağlamada oldukça deneyimli ve yetkin bir firmadır. Personellerimiz, bu operasyonları icra ederken tüm maharetlerini sizin hizmetinize sunar ve deneyimlerimizi paylaşmaktan asla geri durmayız. Paylaşım temel değerlerimiz açısından oldukça önemlidir ve yeni bir proje yaptığımızda ve burada yeni bir teknoloji kullanmışsak bunu kesinlikle paylaşır, böylelikle müşterilerimizi hem personel yeteneklerinden hem de cihazlarımızın yeteneklerinden haberdar ederiz.

Dijital baskı nedir?

 Baskı işlemlerini bilgisayarlara bağlayan baskı teknolojisini tanımlamak için kullanılan terimdir. Çeşitli teknolojiler mevcuttur, ancak HP Indigo veya Kuru Toner  iki ana makine türü vardır. Kuru toner (toz toner) yazıcılar Kodak Nexpress, Fuji Xerox, Ricoh, Canon, Lanier, Konica Minolta’dır. HP Indigo (sıvı elektrostatik mürekkep) presleri 3550, 5600, 7600 ve 10000 modellerini içerir.

 Kağıt. HP Indigo için özellikle önemli dijital sertifikalı kağıtlar kullanılır. Bazı firmalar sertifikasız malzeme kullanabilirler ve bu tamam, ancak bu sadece onların tercihidir. Simge Reklam bu açıdan her zaman size sertifikalı ürünleri sunar. Ürün ve hizmetlerimiz için  yelpazemiz için Dijital Baskı  bölümümüzü kontrol edin.

Baskı kalitesi. Dijital baskıdaki iyileştirmeler, HP Indigo baskı makineleri gibi makinelerin ofset baskı için benzer baskı sonuçlarını üretebilmeyi mümkün kılarlar. Bu açıdan Simge Reklam’ın makine envanterinde bulunan cihazlar piyasanın en kaliteli cihazlarıdır.

Hız. Dijital baskı, ofset ile karşılaştırıldığında daha basit bir işlemdir. Plakalara, karıştırma mürekkeplerine vb gerek kalmadan nihai baskı daha hızlı teslim edilebilir. Simge Reklam’ın elinde bulunan cihazlar hızlı ve zamanında teslimat için oldukça uygundur.

Maliyet konusunda etkili. Kurulum maliyeti yoktur, minimum baskı miktarı yoktur ve plaka maliyeti yoktur. Bazı dijital makineler, aynı zamanda, eyer dikiş, mükemmel bağlantı veya tel bağlama gibi yerinde bitirme yapabilir; bu nedenle, maliyetler ve geri dönüş süreleri azalır.

Miktarlar. Küçük ila orta miktarda, örneğin 1-1000 adet baskı yapmak için idealdir.

Kişiselleştirme. Değişken veri olarak da bilinir. Bu mesajınızı kitlenize uyarlamanızı sağlar, böylece davetiyeleri alıcının adlarıyla, yani düğün davetiyelerini kişiselleştirebilirsiniz. Her mağazanın kendine has kimliğini yansıtan   posterleri ve daha birçok kurumsal kimlik elemanını rahatlıkla yapabilir. Simge Reklam kurumsal kimlik açısından size lazım olacak her gerekliği tasarım ve baskı faaliyetleriyle yapabilir.

Etkiler. HP Indigo gibi bazı dijital makineler beyaz mürekkep, özel Pantone PMS renkleri, mor ötesi ışık altında flüoresan, parlak vernik ve parlak efektler ve kabartma efekti gibi mürekkep artışı sağlayan UV kırmızı görünmez mürekkep gibi özel efektleri basma yeteneğine sahiptir.

Çevreye Duyarlı. Pre-press basamakları gibi pozitif çevresel faktörler çok fazladır, bu nedenle daha az atık anlamına gelen folyolar, tabaklar ya da fotoğraf kimyasallarının kullanıma gerek yoktur. Baskıya çok su girebilir, ancak dijital baskılarda suya gerek kalmadan yılda binlerce litre su tasarrufu yaparlar.

Son dakika işleri. Şanslıysanız, dijital baskı talep üzerine yapılabilir ve bilgisayar aracılığıyla baskı için son dakika değişiklikleri yapabilir ve bu size hem para ve zaman kazandır.

Ofset baskıyı çok kullanmanızın pek çok nedeni vardır; çünkü baskıdaki renkleri değiştirebilir, uzun süren işleri yapabilirsiniz. Bu nedenle, istediğiniz sonuca bağlı olarak doğru baskı yöntemini kullandığınızdan emin olmanız gerekir.